Domowa hodowla Golden Retriever'ów, terapia z psem – kynoterapia, przygotowanie psów do życia w rodzinie

KYNOTERAPIA

 

„Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.”

Albert Einstein

 
Defa nigdy się nie nudzi. Szkolenie, praca i zabawa wypełnia jej każdy dzień. Jest psem terapeutycznym klasy II pod patronatem Polskiego Towarzystwa Kynoterapeutycznego. Wspomaga rehabilitację psycho-ruchową dzieci, pomaga w rozwoju mowy i czytania. Edukuje i bawi. Indywidualne i grupowe zajęcia często są oknem na świat, dotąd niektórym nieznany.
 

Kynoterapia

 

Praca to – nasza pasja
Zabawa to – przyjemność
Pomoc innym to – wyzwanie

 

Przedszkole

 
 
 
 
 
 
Nasza nauka nie ma końca. Zgodnie z powiedzeniem„Trening czyni mistrza” uczestniczymy w kursach o tematyce kynoterapeutycznej i kynologicznej, zdajemy kwalifikacyjne egzaminy.
 

Defa z dzidziusiem Przedszkole

 
 
 
 
 
 
 
 
Między innymi:

 • Byliśmy uczestnikami w WARSZTATACH PLENEROWYCH PSÓW TERAPEUTYCZNYCH przeprowadzonych przez Śląskie Centrum Kynologiczne PRESTOR.
 • Braliśmy udział w kursie PIERWSZA POMOC DLA PSA przeprowadzonego przez Klinikę dla Zwierząt Bożena Kopytko oraz Śląskie Centrum Kynologiczne PRESTOR.
 • Ukończyłam warsztaty „WYBRANE ELEMENTY ANALIZY BEHAWIORALNEJ STOSOWANE W PRACY TERAPEUTYCZNEJ Z DZIECKIEM AUTYSTYCZNYM I NIEPEŁNOSPRAWNYM INTELEKTUALNIE” zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Kynoterapeutyczne w Bydgoszczy
 • Jako przewodnik psa i osoba biorącą udział w zajęciach terapeutycznych ukończyłam kurs : DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W ZAKRESIE KYNOTERAPII DLA OSÓB UPRAWNIONYCH DO PRACY W PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH organizowany przez Niepubliczne Studium Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy
 • Na kursie PEDAGOGICZNYM organizowanym przez NSEN w Bydgoszczy uzyskałam przygotowanie pedagogiczne do pracy w charakterze instruktora praktycznej nauki zawodu i organizowania kursów
 • Byliśmy uczestnikami I i II FORUM SZKOLENIOWCÓW POZYTYWNYCH organizowanego przez Fundację PSIA WACHTA
 • Ukończyłam KURS DYPLOMOWY COAPE dający uprawnienia Behawiorysty zwierzęcego na licencji Centre of Applied Pet Ethology ( COAPE ) Wielka Brytania organizowanego przez AmiChien w Krakowie
 • Ukończyłam KURS INSTRUKTORA SZKOLENIA PSÓW– prowadzony przez szwedzką trenerkę INKI SJÖSTEN, organizowany przez Fundację PSIA WACHTA uzyskując tym CERTYFIKAT INSTRUKTORA SZKOLENIA PSÓW w zakresie Ogólnego Posłuszeństwa, Obedience klasa „0”, Pracy węchowej – tropienia

„Celem naszych czynów powinno być czynienie dobra”

Platon

  Współpracujemy z:

   

  OFERUJEMY :

  • Indywidualne zajęcia kynoterapeutyczne

  terapia z udziałem psa, wspomagająca tradycyjne formy rehabilitacji.
   

  Nasza praca

   

  • Grupowe zajęcia kynoterapeutyczne

  W zajęciach grupowych uczestniczy od 2 do 4 dzieci. Zajęcia prowadzone są w systemie bezpośredniej pracy z psem jak również czynności terapeutycznych realizowanych dla psa. Praca w grupie mobilizuje wszystkie uczestniczące osoby do wykonywania poleceń , naśladowania innych. Wspólnymi siłami dzieci osiągają obrane cele.

   

  Koszt zajęć:30 zł od osoby za godzinę.

  • Zajęcia kynoterapeutyczne dla osób starszych

  Zajęcia z psem w Domach Opieki społecznej czy na Warsztatach Terapii Zajęciowej to czas kiedy pies pełni rolę przyjaciela. Bezpośredni kontakt z psem ułatwia nawiązywanie relacji społecznych. Podczas zabawy z psem pojawia się uśmiech na twarzy, podopieczni nawiązują rozmowy i stają się bardziej aktywni.

   

  Koszt zajęć:80 zł za godzinę z jednym psem. Zajęcia z większą ilością psów dodatkowo 60 zł za psa.

  • Zajęcia edukacyjne z psem w formie terapii

  Edukacja z psem to wspaniała terapia dla dzieci , które mają trudności w uczeniu się. Dzieci motywowane do pracy przez psa terapeutę chętnie wykonują polecenia , angażują się w zajęcia niezwracając często na wysiłek jaki muszą przy tym wykonać. Nauka staje się przyjemnością , a efekty pracy są szybciej zauważalne.

   

  Koszt zajęć:

  * indywidualnych 60 zł za godzinę

  * grupowych – od 2 do 4 dzieci 30 zł od osoby za godzinę.

  • Zajęcia edukacyjne z psem w szkołach i przedszkolach

  Pies terapeuta może odwiedzić dzieci w szkołach i przedszkolach. Podczas takich spotkań uwrażliwiamy słuchaczy na zwierzęta żyjące wokół nas, prowadzimy pogadankę na temat bezpiecznego obcowania z psem, opieki i pielęgnacji. Taka edukacja wraz ze sportową zabawą „pies – człowiek” pokazuje dzieciom , że pies to nasz przyjaciel. Prowadzimy zajęcia w formie jednorazowej wizyty jak i cyklicznych spotkań. Podczas spotkań cyklicznych zajęcia prowadzimy według własnego autorskiego programu liczącego 10 spotkań, bogatych w edukację, zajęcia plastyczne i sportowe.

   

  Koszt zajęć jednorazowych:

  * 150 zł za godzinę .
  W zajęciach bierze udział 1 pies na 10 dzieci . Większa ilość uczestników ( do 20 osób ) obliguje do uczestnictwa w zajęciach drugiego psa i dodatkowy koszt 60 zł.

    

   Koszt zajęć cyklicznych:

   * 200 zł za godzinę .
   W zajęciach bierze udział 2 psy. Grupa uczestników do 20 dzieci.

    • Zabawa z psem

    Imprezy okolicznościowe mogą zostać wzbogacone wizytą psa terapeuty, który w czasie spotkania zaprezentuje psie sztuczki, umożliwi dzieciom bezpieczny , bezpośredni kontakt z psem, weźmie udział w psio-ludzkich zawodach sportowych. W czasie spotkania zabawa przeplatana jest informacjami na temat właściwego zachowania się wobec psa i odpowiedniej opieki.

     

    Koszt zajęć: 150 zł za godzinę. Zajęcia z większą ilością psów dodatkowo 50 zł za psa.
    Ilość osób : do 10 na jednego psa

     

    Do ceny wszystkich zajęć poza Wrocławiem doliczany jest koszt dojazdu 0,90 zł /km

    « wróć


Archiwum


Linki