Domowa hodowla Golden Retriever'ów, terapia z psem – kynoterapia, przygotowanie psów do życia w rodzinie

Karolina

 

„W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca.”

Paulo Coelho

 

Pierwsze spotkanie miało miejsce we wrześniu 2007r.Dziewczynka ze zdiagnozowanym autyzmem wczesnodziecięcym , opóźnionym rozwojem psychoruchowym. Obecnie ma 5,5 roku.

Początkowe zajęcia prowadzone były razem z Filipem -dzieckiem o cechach autystycznych . Praca grupowa była dużym wyzwaniem. Ciężko było skoncentrować dwójkę dzieci na psie jednocześnie. Karolinka ukierunkowana na psa , Filip bardziej na martwą naturę. Sukcesem była 10 minutowa praca jednocześnie z dwójką dzieci.

Od lutego 2008r rozpoczęłyśmy z Karolinką pracę indywidualną .Zaskoczeniem są każde zajęcia , które odbywają się raz w tygodniu. Karolinka skupia swoją uwagę nawet do 40 minut. Wzbogaciła swoje słownictwo o dużą ilość wyrazów, sformułowań. Trafnie rozróżnia kolory, nazywa przedmioty, wskazuje i wymawia części ciała psa. Dużym sukcesem Karolinki jest wyćwiczenie pamięci długoterminowej. Zajęcia przeprowadzone w ośrodku sama naśladuje w domu . Rzadko zdarza się , aby odeszła od wykonywanych zajęć . Dziś skupiamy się na poznawaniu wartości własnej osoby. Chcemy , aby Karolinka zaczęła odnajdywać swoją osobę w otaczającym ją świecie. Skupiamy się na rozwoju mowy.

Nasza praca przynosi nam wiele zadowolenia i utwierdza mnie w moim działaniu. Od września wprowadzimy indywidualny program dla Karolinki, w którym ustalimy kilka celów jakie będziemy chcieli wspólnie z rodzicami osiągnąć pracując z Karolinką przez okres pół roku.

 

  • GALERIA KAROLINKI
  • Program « wróć


    Archiwum


    Linki