Domowa hodowla Golden Retriever'ów, terapia z psem – kynoterapia, przygotowanie psów do życia w rodzinie

Archive for 2008


Czas świąt i… miłych niespodzianek :)

gru 22, 2008 Autor: Mirka | Kategorie: Inne

Przygotowania do świąt już w pełni. W tym szczególnym czasie rodzinne spotkania wciągają nas w leniuchowanie i objadanie się bez granic. Ale zanim to nastąpi trzeba się do tego przygotować 🙂
Przerwa w zajęciach z dziećmi, w okresie świątecznym, pozwoliła nam zorganizować „robocze” spotkanie, na którym ustalałyśmy plan działania na nowy rok. Miłym akcentem były niespodziewane prezenty od Magdy , Basi i Dagmary dla Defuni i dla Mnie. Serdecznie dziękujemy 🙂

Wizyta w przedszkolu w Borowie

gru 8, 2008 Autor: Mirka | Kategorie: Kynoterapia

Edukacja i zabawa z psem to dzisiejszy program przeprowadzony w przedszkolu w Borowie. Gościliśmy z Defą w dwóch grupach przedszkolnych. Rozmowy o opiece nad psem , bezpiecznych spacerach i zabawie z psem przeplatały zabawy ruchowe. Nie brakowało chętnych do głaskania, przytulania i karmienia Defuni.
Nasza wizyta została obficie sfotografowana. Do zobaczenia. Z pewnością jeszcze Was odwiedzimy. 🙂

Mikołaj w Ośrodku dla Dzieci Niewidomych :)

gru 4, 2008 Autor: Mirka | Kategorie: Kynoterapia

Dziś Defa w roli „Renifera” wraz z Pańcią i trzema wolontariuszkami – Magdą, Basią i Dagmarą w roli „Mikołajek” pełnili wielką misję Fundacji Telekomunikacji Polskiej SA pod nazwą ” I Ty zostań Mikołajem” . Trzeba było dostarczyć do Ośrodka Szkolno- Wychowawczego Dzieci Niewidomych we Wrocławiu przy ul.Kamiennogórskiej 200 pluszowych zabawek. Ależ było radości, gdy Defa z rogami renifera na głowie wbiegła do sali, gdzie oczekiwano na nasze przybycie. Na początek przywitanie. Następnie dzieci zaśpiewały piosenki, wyrecytowały wiersze, które wprowadziły wszystkich w Mikołajkowy nastrój. Ileż było zachwytu z karmienia i przytulania Defy. Jakże wspaniałe są takie chwile. Przekazane pluszaki z pewnością będą umilały dzieciom dzisiejszą noc 🙂

Minął miesiąc i znów byliśmy….

gru 4, 2008 Autor: Mirka | Kategorie: Kynoterapia

Nim się zorientowaliśmy znów przyszedł czas na odwiedziny naszych przyjaciół w szkole. Tym razem Defa zrobiła dzieciom małą niespodziankę. Spotkanie miało Mikołajkowy akcent. Czerwone czapeczki i słodkie niespodzianki wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Mile spędzony czas uwieczniliśmy na zdjęciach, które można oglądać w Galerii zdjęć – Kynoterapia w szkole. Zapraszamy.

Nowi podopieczni Defy

lis 30, 2008 Autor: Mirka | Kategorie: Kynoterapia

W ramach programu „Wczesnego wspomagania rozwoju dziecka” prowadzonego przez Stowarzyszenie OSTOJA do grona naszych podopiecznych doszło dwoje dzieci Filip i Oliwia. Jak na początek nasze spotkania są spontaniczne. Dzieci przyzwyczajają się do psa, my poznajemy świat dzieci. Grono współuczestników sesji terapeutycznych powiększyło się również o trzy wolontariuszki z UW Psychologii i Pedagogiki we Wrocławiu. Magda, Basia i Dagmara chętnie biorą udział w zajęciach bezpośrednio poznając zasady pracy z psem. Służą nam przy tym pomocą, która jest dla nas nie małym znaczeniem.
Zdjęcia i relacje z terapii Filipa i Oliwki do wglądu na stronie Nasi podopieczni. Zapraszamy.

W czwartek 27.listopada ……

lis 30, 2008 Autor: Mirka | Kategorie: Inne

Studenckie Koło Naukowe Animaloterapii przy Instytucie Pedagogiki i Psychologii UWr przy ul. Dawida 1 zorganizowało spotkanie, którego tematem były terapie z udziałem zwierząt. Wraz z Defą zostałyśmy zaproszone, aby wprowadzić słuchaczy w świat kynoterapii. Krótki wykład z przedstawieniem ogólnych zasad pracy kynoterapeutycznej zakończył się głaskaniem Defy, która nie omieszkała podejść do każdego i sprawdzić czy przypadkiem nie znajdzie się coś do jedzenia 🙂 Mam nadzieję, że udało się nam przybliżyć charakter pracy z psem w terapii wspomagającej podstawowe rehabilitacje chorych dzieci.

Przyszła zima, a wraz z nią …..

lis 22, 2008 Autor: Mirka | Kategorie: Inne

Dziś zawitała do nas prawdziwa zima. Zasypało puszystym śniegiem. Wraz z nią do naszego domu przybył nowy domownik – 9 tygodniowy kocurek 🙂
Ma charakterek ten maluch. Brak mu respektu przed starszą kotką Kati. Z Defunią zaprzyjaźnił się od razu. Zobaczymy co z tego wyrośnie.

Druga wizyta Defy w szkole integracyjnej :)

lis 3, 2008 Autor: Mirka | Kategorie: Kynoterapia

Dziś był pracowity dzień. Rano odwiedziliśmy dzieci w szkole integracyjnej nr 116 we Wrocławiu. Czekały na Nas z niecierpliwością. Karmienie, strojenie kolorowymi klamerkami i gumkami, głaskanie to główne punkty programu na dziś. Miło jest zobaczyć uśmiech na twarzy dzieci, które na co dzień zmagają się z chorobą. Za miesiąc znów tam będziemy. A to jedna z grup, z którą udało się nam zrobić zdjęcie.

Seminarium Royal Canin

paź 26, 2008 Autor: Mirka | Kategorie: Szkolenia

„Rola i zadania hodowcy w przygotowaniu psa do życia w ludzkiej rodzinie i zapobieganiu problemom behawioralnym „ to temat zorganizowanego przez Klub Top Hodowców Royal Canin seminarium. Odbyło się ono na Zamku Królewskim w Niepołomicach. Prowadzone było przez Andrzeja Kłosińskiego – specjalistę terapii zachowania zwierząt, behawiorystę. Seminarium było świetną okazją do wymiany doświadczeń hodowców i spędzenia czasu w miłej atmosferze.
 

Defa w szkole integracyjnej :)

paź 14, 2008 Autor: Mirka | Kategorie: Kynoterapia

Od października razem z Defą rozpoczęłyśmy grupowe zajęcia kynoterapeutyczne w Szkole Podstawowej Nr 116 przy ul. Piotra Ignuta we Wrocławiu. Zajęcia prowadzimy z dziećmi zerówkowymi i pierwszej klasy z różnymi dysfunkcjami. Dzieci już po pierwszych zajęciach były bardzo zadowolone z naszej wizyty. Mamy nadzieję, że zabawy i bezpośredni kontakt z psem pozwoli im poznać świat naszych wspaniałych czworonogów. Zdjęcia z zajęć już niebawem.


Archiwum


Linki