Domowa hodowla Golden Retriever'ów, terapia z psem – kynoterapia, przygotowanie psów do życia w rodzinie

Jakub

 

„Bez wiary potykamy się o źdźbło słomy, z wiarą przenosimy góry.”

Soren Kierkegaard

 

Jest najmłodszy z grona naszych dzieci. Ma 2,5 roku. Zdiagnozowany opóźniony rozwój psychoruchowy, wada rozwojowa mózgu – małogłowie . Do 14 miesiąca wspomagany metodą Vojty, później NDT- Bobath, które kontynuowane jest do chwili obecnej.

Rehabilitację kynoterapeutyczną Jakub rozpoczął w czerwcu 2008r. Pomału przyzwyczajamy się do siebie. Poznajemy świat Jakuba. Jakub poznaje świat Defy.

Będziemy dążyć do rozwoju samodzielności Jakuba, będziemy rozwijać mowę i pamięć jak również pracować na sprawnością fizyczną. Ze względu na nierównomierną aktywność kończyn górnych ćwiczenia z psem ukierunkujemy na pracę lewej rączki, która dziś jest trochę leniwa.

Już po trzecich zajęciach Jakub cieszy się na widok psa. Chętnie do niego podbiega i umie już zaczepiać klamerki do sierści Defuni. Mamy nadzieję, że nasza praca pomoże Kubie rozwinąć świadomość własnego ciała i przestrzeni.

Z Jakubem planujemy również rehabilitację według półrocznego, indywidualnego programu, który rozpoczniemy we wrześniu 2008r.

 

  • GALERIA JAKUBA
  • Program « wróć


    Archiwum


    Linki