Domowa hodowla Golden Retriever'ów, terapia z psem – kynoterapia, przygotowanie psów do życia w rodzinie

O nas

 

„Póki nie pokocha się zwierzęcia, część duszy pozostaje uśpiona”

Anatole France

 

Serdecznie witamy

 
W rodzinnym domu zawsze mieszkały z nami psy. Były to najzwyklejsze małe kundelki, które przywędrowały nie wiadomo skąd. Najpierw była to mała kudłata Mika, potem zastąpił ją Czarek- niewielki rudzielec. Oba psy żyły razem z nami po 16 lat. Kiedy musieliśmy pożegnać się z Czarkiem było pewne, że będzie następny. Pewnego dnia Monika, moja córka, pokazała mi „uśmiechniętego” psa, o złotej maści. Był to Golden Retriever. Tym razem chcieliśmy psa, który będzie naszym przyjacielem, a zarazem będzie obdarowywał szczęściem innych. W dniu 28.04.2005r., w hodowli Markowski przyszły na świat szczenięta. Defa była jednym z nich. Spośród siedmiu małych, złotych szczeniaczków to ona została naszym domowym przyjacielem i ważnym członkiem rodziny. Tuż przed wakacjami w czerwcu 2005r. przywieźliśmy do naszego domu złotą kuleczkę. Pewną siebie, ciekawą nowego świata. Świata o 100 km odległego od jej mamusi BELONA Echo Asyżu i 350 km od tatusia GO GO GO Nightdream.

BELONA Echo Asyżu
female BELONA Echo Asyżu – mamusia Defy

GO GO GO Nightdream
male GO GO GO Nightdream – tatuś Defy

Rasa Golden Retriever jest bardzo popularna w Europie. Przyjazne usposobienie, łatwość przystosowania się do oczekiwań właściciela oraz opanowanie to cenione zalety. Należą do grupy psów pracujących. Ich pierwotna użytkowość to myślistwo. Dziś są równie wspaniałymi aporterami jak i psami pracującymi w służbie człowieka. Przewodnicy niewidomych, asystenci niepełnosprawnych i terapeuci to rola wcale nie łatwiejsza od pracy z myśliwym. Ich ukierunkowanie na człowieka sprawia, że świetnie współpracują z opiekunami i są wspaniałymi kompanami do zabaw. Szybko się uczą i kochają swoją rodzinkę. Taka jest właśnie nasza złota Defa. Zawsze obok nas bez względu na miejsce i czas.
 

„ Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą , twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie.”

Amonim

 
Mieszkamy we Wrocławiu na przepięknym osiedlu Popowice. Są tu wspaniałe okolice do spacerów i zabaw z innymi czworonogami. Tu się bawimy i szkolimy.
Bardzo lubimy piesze wędrówki. Rodzinne wyjazdy wypełnione są długimi spacerami i obserwacją otaczającej nas przyrody. Nasze psy są wtedy w swoim żywiole. Uwielbiają szukać na łąkach różnych zapachów, buszować w leśnych chaszczach, kapać się w każdej wodzie – naprawdę nieważne jakiej 🙂
Na co dzień poświęcamy się pracy zawodowej. Ale to nie wszystko. Razem z Defą, Estą i Tavi realizujemy się w pomocy osobom niepełnosprawnym w formie terapii kontaktowej z udziałem psa czyli kynoterapii.
Prowadzę również Konsultacje Behawioralne i Szkolenie psów w tym PSIE PRZEDSZKOLE – gdzie przygotowuję psy do życia w ludzkiej rodzinie.

Zapraszamy do śledzenia historii życia naszej psiej rodzinki, obserwacji naszej pracy i oglądania wspaniałej galerii.
 

Mirosława, Krzysztof i Monika Borowiec.

« wróć


Archiwum


Linki